پیگیری سفارش

کد مرجع خود را وارد کنید


شماره و سایز نخ های بخیه

شماره و سایز نخ های بخیه

<p>اندازه بخیه یک فاکتور حیاتی در بهبود زخم است، زیرا قطر نخ های مورد استفاده برای بستن زخم را تعیین می کند. انتخاب اندازه بخیه مناسب می تواند به جراحان کمک کند تا روند بهبودی را تسریع کرده و نتایج جراحی بهتری را ارائه دهند. هنگام برخورد با بافت های ظریف، مهم است که از اندازه های بخیه کوچکتر استفاده کنید، زیرا بخیه های بزرگتر می توانند باعث آسیب به بافت ها شوند. در این مقاله از مجله درمرز به...

نخ جراحی پلین نوعی پلی پروپیلن است که در عمل های جراحی استفاده می شود. این یک نخ بخیه قابل جذب است که از منابع طبیعی مانند زیر مخاط گوسفند و گاو به دست می آید

نخ مرسلین یک نخ بافته شده غیر قابل جذب و استریل ساخته شده از پلی اتیلن ترفتالات است که معمولاً توسط متخصصان زنان و زایمان در جراحی سرکلاژ استفاده می شود.

پرولن نوعی بخیه است که به دلیل توانایی آن در سرعت بخشیدن به روند جراحی و بهبود سریع تر زخم، معمولاً در جراحی استفاده می شود. به ویژه در جراحی قلب شایع است. در این مقاله به بررسی ویژگی های این نخ جراحی و کاربردهای آن می پردازیم

در طول ترمیم فتق باز، جراح برشی را در نزدیکی ناف ایجاد می کند تا به فتق از روی برآمدگی دسترسی پیدا کند. روده برآمده یا سایر بافت های داخل شکمی و پوشش داخلی شکم به آرامی از طریق سوراخ در دیواره شکم جمع می شوند. سپس سوراخ بسته می شود و بخیه می شود این بخیه به وسیله نخ بخیه سیلک یا کرومیک انجام می شود.

جراحی ترمیم تاندون دست روشی است که برای درمان تاندون های دست پاره یا آسیب دیده انجام می شود.

 آناستوموز روده

آناستوموز روده

آناستوموز به فرآیند اتصال دو ساختار لوله ای اشاره دارد. به عنوان مثال، اگر بخشی از روده آسیب دیده باشد، می توان قسمت آسیب دیده را برداشت و انتهای باقی مانده روده را می توان با استفاده از آناستوموز به یکدیگر متصل کرد.

جراح برای بستن برش از نخ بخیه سیلک به دلیل استحکام بالا در برابر کشش استفاده می کند. پس از انجام عمل، بیمار از نظر هرگونه نشانه ای از عوارض مانند خونریزی، عفونت یا التهاب تحت نظر قرار می گیرد.

انواع سوزن برای بخیه زدن

انواع سوزن برای بخیه زدن

سوزن های بخیه در کنار نخ های بخیه معنا پیدا می کنند و مانند سوزن ها ، نخ های بخیه نیز انواع مختلفی دارند مثل نخ بخیه ویکریل ، نخ بخیه کرومیک ، نخ بخیه سیلک و نخ بخیه نایلون.

کیسه ادرار

کیسه ادرار

کیسه ادرار یک وسیله پزشکی است که برای افرادی که قادر به ادرار کردن طبیعی نیستند، مانند افرادی که دچار بیماری یا جراحی شده اند،

فرق بخیه جذبی و غیر جذبی

فرق بخیه جذبی و غیر جذبی

بخیه ها برای بیش از 4000 سال یک وسیله پزشکی محبوب بوده اند و با پیشرفت های پزشکی مدرن، انواع مختلفی از بخیه های جراحی ساخته شده است. اینها شامل گزینه های طبیعی، مصنوعی، قابل جذب، غیرقابل جذب، آنتی باکتریال، چند رشته ای یا تک رشته هستند.

سوند معده چیست؟نحوه گذاشتن سوند معده

سوند معده چیست؟نحوه گذاشتن سوند معده

سوند معده که به عنوان لوله بینی معده یا لوله NG نیز شناخته می شود، یک دستگاه کمکی است که برای ارائه تغذیه مناسب برای افرادی که قادر به مصرف مقدار لازم غذا و کالری به طور طبیعی از طریق دهان نیستند استفاده می شود.

عوارض سوند ادراری

عوارض سوند ادراری

سوند ادراری معمولاً زمانی استفاده می‌شوند که فرد دچار مشکل در دفع ادرار شود. همچنین ممکن است برای تخلیه مثانه قبل یا بعد از جراحی یا انجام برخی آزمایشات پزشکی استفاده شود.

نخ بخیه مونوکریل

نخ بخیه مونوکریل

استفاده از نخ جراحی مونوکریل تنها برای افرادی مجاز است که با روش‌های جراحی و بخیه شزدن آشنایی دارند و تکنیک‌های مربوط به آن را می‌شناسند.

تفاوت نخ بخیه ویکریل و کرومیک

تفاوت نخ بخیه ویکریل و کرومیک

در بیمارستان‌ها، جراحی‌ها به عنوان یک فعالیت روزانه شناخته می‌شوند و در نتیجه نیاز مداوم به وسایل پزشکی، از جمله نخ بخیه، وجود دارد. اگر به دنبال استفاده از نخ‌های بخیه جذب‌پذیر هستید، انواع مختلفی در دسترس هستند که نخ ویکریل و کرومیک نمونه‌هایی از آن‌ها هستند

همه چیز درباره سوند و انواع آن

همه چیز درباره سوند و انواع آن

سوند یا کاتتر Catheter یک لوله نازک، توخالی، انعطاف پذیر و نرم است که برای وارد کردن یا خارج کردن مایعات از بدن بیمار استفاده می شود. شناخته شده ترین نوع کاتتر، کاتتر ادراری است که برای تخلیه ادرار استفاده می شود.

انواع نخ بخیه کدامند؟

انواع نخ بخیه کدامند؟

در روش های جراحی، بخیه زدن شامل دوختن بافت های بدن با استفاده از سوزن های تخصصی و نخ بخیه است. بخیه ها به طور گسترده در پزشکی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند و به انواع مختلفی طبقه بندی می شوند.